RCDeportivo RCDeportivo RCDeportivo
Skip to main content
GL
#ANOSACANTEIRA

Resultados hoxe sábado nos torneos amigables, con título para o San Tirso SD Cadete na Torre

ANOSACANTEIRA está inmerso nunha nova fin de semana de torneos amigables.

O San Tirso SD Cadete adxudicouse a 32ª edición do Torneo de Fútbol Base Ciudad de La Coruña que organiza a Orillamar SD. 

Os deportivistas superaron con claridade ao CD Calasanz na gran final.

En Vigo o Infantil compite na MS2 Cup nas instalacións da Madroa. Mañá conclúe a fase de grupos ante o Rápido de Bouzas.

Pola súa banda, o Alevín A disputa mañá domingo a Fase de Champions do Mondial U12 Ans Jean Pierre Papin que se xoga en Le Mans (Francia).

Na Europaths International Cup de Londres o Fabril FC Benxamín caeu apeado na Fase de Grupos aínda que levou o trofeo ao equipo máis deportivo.

O Benxamín A conclúe mañá a Primeira Fase da Copa Ribadumia que cada temporada se celebra nas instalacións da Senra. Até o momento suma os seus partidos por triunfos.

E en Azpeitia, o Orzán SD Infantil A Femenino xoga a Segunda Fase da Azpeitia Cup ante o Albacete A e o club Aloña Mendi.

O calendario de partidos, cos resultados dos xa xogados, é o seguinte:

Categoría feminina
Azpeitia Cup, en Azpeitia (Guipuzcoa)
Primera Fase
Venres 21 de xuño
ORZÁN SD INFANTIL A FEMININO 0 - REAL VALLADOLID 1

Sábado 22 de xuño
EZKURDI A 1 - ORZÁN SD INFANTIL A FEMININO (Claudia Sande -3-)
ORZÁN SD INFANTIL A FEMININO 2 (Claudia Sande -2-) - SD EIBAR 1
ARNEDO 0 - ORZÁN SD INFANTIL A FEMININO 0
LAGUN ONAK A 0 - ORZÁN SD INFANTIL A FEMININO 4 (Claudia Sande -2- e Marta Moreno -2-)

Domingo 23 de xuño
Segunda Fase
10:30: ORZÁN SD INFANTIL A FEMININO - ALBACETE A
11:30: ORZÁN SD INFANTIL A FEMININO - ALOÑA MENDI

Categoría cadete
XXXII Torneo de Fútbol Base Ciudad de La Coruña, na Torre
Sábado 22 de xuño
Primera Fase
CD CALASANZ 2 - SAN TIRSO SD CADETE 1 (Roi)
IMPERÁTOR OAR 0 - SAN TIRSO SD CADETE 2 (Mauro e Pablo Crespo)
BERTAMIRÁNS FC 0 - SAN TIRSO SD CADETE 2 (Joaquín e Gael)

Semifinais
SD PONFERRADINA 0 - SAN TIRSO SD CADETE 2 (Borja -2-)

Final
CD CALASANZ 0 - SAN TIRSO SD CADETE 3 (Nico, Mauro e un futbolista rival en propia meta)

Categoría infantil
MS2 Cup en Vigo, na Madroa (Vigo)
Sábado 22 de xuño
Primera Fase
UD OURENSE 0 - INFANTIL 1 (Gandarela)
INFANTIL 4 (Sergio Cortizo, Gabri, Miguel e Antón) - COLEGIO HOGAR SR 0

Domingo 23 de xuño
11:30: RÁPIDO DE BOUZAS - INFANTIL (campo 1)
Os dous primeiros de grupo pasan a cuartos de final e o terceiro accederá a unha Fase de Plata

Categoría alevín
Mondial U12 Ans Jean Pierre Papin en Le Mans (Francia)
Primera Fase
Sábado 22 de xuño
ALEVÍN A 0 - SF ACADEMIE GUADELOUPE 0. A penaltis: 4-2
ALEVÍN A 3 (Nacho Villanueva -2- e Álvaro Gómez) - ES BULLY LES MINES 0
ALEVÍN A 10 (David Gómez -4-, Álvaro Gómez -2-, Nacho Villanueva -2-, Jorge Fernánde e Sergio Fernández) - USN SPAY 0

Segunda Fase
ALEVÍN A 1 (Hugo Macedo) - LE HAVRE AC 0
ALEVÍN A 2 (Álvaro Gómez e Sergio Fernández) - ES TOURVILLE 0

Domingo 23 de xuño
Fase de Champions
8:50: EQUIPO PROCEDENTE DA CHAMPIONS CUP - ALEVÍN A
11:30: ALEVÍN A - FC NANTES 

Europaths International Cup, en Londres
Primera Fase
Sábado 22 de xuño
FABRIL FC ALEVÍN 5 (Miguel Candal -4- e Alejandro Astray) - SUTTON UNITED FC 0
FABRIL FC ALEVÍN 2 (Thiago López e Miguel Candal) - GEN LIONS 0
FABRIL FC ALEVÍN 0 - AFC WOMBLES 0
DRAGONS FOOTBALL ACADEMY 0 - FABRIL FC ALEVÍN 4 (Thiago López, Hugo Bujía, Miguel Candal e Alejandro Astray)
LUTON TOWN FC 2 - FABRIL FC ALEVÍN 0

Cuartos de final
FABRIL FC ALEVÍN 1 (Thiago López) - EUROPATHS 2

Categoría benxamín
IV Copa Ribadumia, na Senra (Ribadumia)
Primera Fase
Sábado 22 de xuño
BENXAMÍN A 3 (Alberto Novo, Adrián Liñares e Andrés Valencia) - UD SUR 1
BENXAMÍN A 1 (Jorge Víboras) - TSK ROCES 0
BENXAMÍN A 1 (Alberto Novo)- SD TÉXTIL ESCUDO 0
BENXAMÍN A 6 (Leo Lorenzo -2-, Diego Castelo, Jorge Víboras, Ares Navarro e Mateo Songo'o) - CD CUATROVIENTOS 0

Domingo 23 de xuño
9:00: BENXAMÍN A - DV7 MADRID (campo 2)
En función da clasificación os equipos pasarán despois a unha Fase Final

Europaths International Cup, en Londres
Sábado 22 de xuño
Primera Fase
FABRIL FC BENXAMÍN 0 - FPF 1
FABRIL FC BENXAMÍN 2 (Martín Coronel e Martín Martelo) - LUTON TOWN FC 2
DRAGONS FOOTBALL ACADEMY 0 - FABRIL FC BENXAMÍN 4 (Martín Coronel -3- e Nico Castro)
EUROPATHS 1 - FABRIL FC BENXAMÍN 0
O equipo caeu eliminado na Fase de Grupos

/* Bot imbee */