RCD / NOVAS

Resultados de #ANOSACANTEIRA do 27, 28 e 29 de xaneiro

29/01/2017 19:07

Este fin de semana presentou atractivos partidos para #ANOSACANTEIRA, sobre todo na cidade deportiva de Abegondo, con pleno de vitorias branquiazuis, salvo o Deportivo Abanca B, único conxunto derrotado.

Hoxe domingo 29, o Fabril goleou ao Barco (4-0), na súa persecución do líder, Rápido de Bouzas.

Deportivo Abanca B e Alevín B tamén competiron en Arteixo (1-2) e A Torre (16-0) respectivamente.

En Abegondo destacou onte sábado 28 o dobre duelo en Liga Nacional Xuvenil e División de Honra Cadete co Victoria. En ambos os casos os deportivistas asentaron a segunda posición polos seus triunfos ante os seus rivais, terceiros nos seus respectivos grupos.

A xornada do fin de semana arrincou o pasado venres en Abegondo co debut do Alevín A ante o Victoria, no Trofeo Luis Calvo Sanz de fútbol once. Houbo rotundo triunfo deportivista (8-0).

Os resultados da fin de semana foron os seguintes:

Terceira División
FABRIL 4 (Óscar, Edu, Borja Domingo e Jardel) - BARCO 0

Categoría feminina
Primeira División Autonómica: DEPORTIVO ABANCA B 1 (Michelle) - PORTONOVO 2

Categoría xuvenil
División de Honra: SANTIAGO DE COMPOSTELA 1 - XUVENIL A 5 (Pedro -3-, Aarón e Boedo)

Liga Nacional: XUVENIL B 3 (Rojo, Loren e Rivera) - VICTORIA 0

Categoría cadete
División de Honra: CADETE A 3 (Julián, Raúl e Ernesto) - VICTORIA 1

Liga Galega, grupo 1º: BERTAMIRÁNS B 0 - CADETE B 3 (Pol, Docarmo e Mario)

Categoría infantil
Liga Galega, grupo 1º: ONCE CABALLEROS 1 - INFANTIL A 9 (Iago, Jorge -2-, Antón, Jairo, Trilli e Axel -2-)

Primeira Autonómica, grupo 1º: RAYO SADENSE 1 - INFANTIL B 11 (Quique -2-, Xosé -4-, Dani -3-, Álvaro e Hugo Baldomar)

Categoría alevín
Trofeo Luis Calvo de fútbol once, primeira xornada: ALEVÍN A 8 (Baña, Zoe, Álvaro, Yago, Meki, Dani Estévez, Mella e Carlos) - VICTORIA 0

Segunda Fase Comarcal, terceira xornada: ALEVÍN B 16 (Pablo -6-, Luís -2-, Hugo -2-, Lucas -3-, Dani, David e Álvaro) - LUIS CALVO D 0

Categoría benxamín
Primeira Comarcal A Coruña: ORILLAMAR A 0 - BENXAMÍN A 2 (Álex e Pablo Fernández)

Segunda Comarcal A Coruña: ATLÉTICO ARTEIXO C 0 - BENXAMÍN B 14 (Anxo -4-, Diego -5-, Iago -2-, Raúl -2- e David)