RCD / NOVAS

Infantil B e Benjamín B arrincan con triunfo a Barrinha International Cup en Portugal

  Arrancó onte xoves outro longo fin de semana infestado de torneos para seis equipos das categorías inferiores do RC Deportivo: en Almería (Infantil A), Esmoriz (Infantil B e Benjamín B), Vigo (Alevín A), Lugo (Alevín B) e Vilagarcía de Arousa (Benjamín A). Os más madrugadores foron o Infantil B e Benjamín B, que iniciaron con triunfo o seu participación na Barrinha International Cup.

24/06/2016 12:20

O calendario de partidos, cos resultados de onte xoves, é o seguinte:
 
Categoría Infantil
 
Levante Cup 2016
 
O Infantil A participa no Levante Cup 2016, un prestixioso torneo que se xoga nos concellos almerienses de Garrucha, Mojácar, Turre e Beira.
 
O sorteo será hoxe venres 24 de xuño, na Gala de Recepción aos participantes. Haberá unha fase de clasificación a diario de liga, na que os dous primeiros equipos pasarán á Fase polo Título e os dous seguintes á Fase de Consolación, ambas xa a diario de eliminatoria directa.
 
Barrinha International Cup 2016
 
O Infantil B compite na Barrinha International Cup 2016, na localidade portuguesa de Esmoriz.
 
O conxunto deportivista, campión o pasado fin de semana da Llanes Cup, quedou emparellado co FC Cortegaça, SC Espinho e SC Esmoriz.
 
O calendario da Primeira Fase é o seguinte:
Xoves 23 de xuño
FC CORTEGAÇA 0 - INFANTIL B 17 (Dani -2-, Padín -4-, Novoa -4-, Jairo -2-, Nils,
Antón, Noel, Álvaro e un futbolista rival en propia meta)
 
Venres 24 de xuño
22.00 (hora local): INFANTIL B - SC ESPINHO
 
Sábado 25 de xuño
13.10 (hora local): INFANTIL B - SC ESMORIZ
 
Os dous primeiros clasificados accederán ás semifinais; mentres que os dous terceiros xogarán pola quinta e sexta praza.
 
Categoría Alevín
 
Torneo do Coruxo
 
O Alevín A participa no Torneo do Coruxo de fútbol sete que se xoga o sábado 25 de xuño no campo vigués de Ou Vao.
 
O calendario da Primeira Fase é o seguinte:
10.30: ALEVÍN A - PORRIÑO
13.00: ALEVÍN A - SPORTING BRAGA
16.00: ALEVÍN A - VITORIA DE GUIMARAES
 
Os dous primeiros clasificados pasan a cuartos de final, que se xogan a continuación.
 
Polvoreira Cup
O Alevín B desprázase a Lugo para xogar a Polvoreira Cup, torneo de fútbol organizado polo club Polvoreira no campo municipal Ou Polvoreira (Lugo).
 
O calendario da Primeira Fase é o seguinte:
 
Sábado 25 de xuño
12.30: ALEVÍN B - RACING DE FERROL
17.30: ALEVÍN B - BERTAMIRÁNS
21.30: ALEVÍN B - ANTIGUOKO
 
Os dous primeiros clasificados acceden a cuartos de final, que se xogan xa o domingo 26 de xuño.
 
Categoría benjamín
Torneo Cidade de Vilagarcía
O Benjamín A participa na quinta edición do Torneo Cidade de Vilagarcía, que se disputa na citada cidade pontevedresa.
 
O calendario da Primeira Fase é o seguinte:
Sábado 25 de xuño
10.45: BENJAMÍN A - BANSANDER (campo da Lomba)
16.15: BENJAMÍN A - LAKUA ARRIAGA (A Lomba)
18.20: BENJAMÍN A - CIDADE DE PINTO (A Lomba)
20.50: BENJAMÍN A - XEITOSA (campo Manuel Jiménez)
 
Domingo 26 de xuño
9.00: BENJAMÍN A - UNIONISTAS SALAMANCA (campo A Lomba)
 
Os dous primeiros clasificados acceden a cuartos de final, que se xogan xa a continuación.
 
Barrinha International Cup 2016
Finalmente, o Benjamín B acompaña ao Infantil B na Barrinha International Cup 2016 na localidade portuguesa de Esmoriz.
 
O calendario da Primeira Fase para o Benjamín B é o seguinte:
 
Xoves 23 de xuño
BENJAMÍN B 5 (Pablo (2), Eli, Jairo e
Pablo Vázquez) - SC ESPINHO 1
 
Venres 24 de xuño
18.40: BENJAMÍN B - CG PARAMOS (campo 1)
 
Sábado 25 de xuño
11.30: SC ESMORIZ - BENJAMÍN B (campo 2)
17.20: CD TAREI - BENJAMÍN B (campo 1)
 
Os dous primeiros clasificados xogan as semifinais; mentres que o terceiro pelexará pola quinta e sexta praza.