RCD / NOVAS

O Dépor Feminino xa coñece o seu calendario en Segunda División Nacional

  O Dépor Feminino, que arrancó os adestramentos o pasado martes 19 de xullo, xa coñece o seu calendario do grupo 1º de Segunda División Nacional.

21/07/2016 21:36

Este é o calendario 2016-2017 do Dépor Feminino:

XORNADA 1 (04/09/2016) XORNADA 14 (11/12/2016)
RC DEPORTIVO OVIEDO MODERNO C.F. 
XORNADA 2 (11/09/2016) XORNADA 15 (08/01/2017)
REAL SPORTING DE XIXÓN SAD “A” RC DEPORTIVO
XORNADA 3 (25/09/2016) XORNADA 16 (15/01/2017)
RC DEPORTIVO VITORIA Cf
XORNADA 4 (02/10/2016) XORNADA 17 (29/01/2017)
CDE AVE FÉNIX RACING RC DEPORTIVO
XORNADA 5 (09/10/2016) XORNADA 18 (12/02/2017)
CD MONTE RC DEPORTIVO
XORNADA 6 (12/10/2016) XORNADA 19 (19/02/2017)
RC DEPORTIVO ATLÉTICO AROUSÁ
XORNADA 7 (16/10/2016) XORNADA 20 (26/02/2017)
SÁRDOMA C.F.  RC DEPORTIVO
XORNADA 8 (30/10/2016) XORNADA 21 (12/03/2017)
RC DEPORTIVO XIXÓN FÚTBOL FEMININO “A”
XORNADA 9 (06/11/2016) XORNADA 22 (19/03/2017)
BARBARÍA MIXTA FRIOL RC DEPORTIVO
XORNADA 10 (13/11/2016) XORNADA 23 (26/03/2017)
RC DEPORTIVO C.D. FEMIASTUR “A”
XORNADA 11 (20/11/2016) XORNADA 24 (02/04/2017)
ATLÁNTIDA MATAMA RC DEPORTIVO
XORNADA 12 (04/12/2016) XORNADA 25 (23/04/2017)
RC DEPORTIVO S.D. TORDOIA “A”
XORNADA 13 (08/12/2016) XORNADA 26 (30/04/2017)
F.V. DE P.R. A OLIVEIRA RC DEPORTIVO
 
O campión e o mellor segundo do sete grupos acceden ao Play Off de Ascenso a Primeira División, xa por eliminatoria directa.
 
O Deportivo A arrincou os adestramentos en Abegondo o pasado martes 19 de xullo con este persoal:
 
· Porteiras
Ana González Rivera 'Anita' (Sárdoma)
Malena Mieres García 'Malena' (PM Friol)
María Ameneiros Yáñez 'María' (Orzán SD)
 
· Defensas
María Sánchez Migallón Menéndez 'Faragulla' (Orzán SD)
Miriam Ríos Barreiro 'Miriam' (Orzán SD)
María Gordo Perdiguero 'María' (Salamanca FF)
Raquel Béjar Castro 'Raquel' (Orzán SD)
 
· Centrocampistas
Ariane Martínez Domínguez 'Ari' (Atlético Arousá)
Teresa Abelleira Donas 'Tere' (AJ Lérez)
Rosalía Muiño González 'Lea' (Vitoria CF)
María Curral Piñón 'María Curral' (PM Friol)
Tamara Acuña Pazo 'Tami' (Sárdoma)
Nuria Rábano 'Nuria' (Atlético Arousá)
María Geremías Taboada 'Gere' (Orzán SD)
 
· Dianteiras
Estefanía Pabst Fernández 'Estefi' (Orzán SD)
Noelia López Pires 'Noe' (SD Antas)
Elvira García Juárez 'Elvira' (Casa Social de Ávila)
 
O corpo técnico está formado por:
Manuel Sánchez García, adestrador
Aitor Prieto Rodríguez, segundo adestrador
Miguel Esmorís García, delegado
Alba Rodríguez Reino, preparador físico
Alex Belo Amor, técnico de porteiras
Andrea Seijo Ares, fisioterapeuta