RCD / NOVAS

Calendario e resultados de #ANOSACANTEIRA hoxe sábado e mañá domingo

16/09/2017 21:51

En Segunda División B, o Fabril visita mañá domingo 17 de setembro ao Rayo Majadahonda despois do seu gran partido do pasado fin de semana en Abegondo ante o Real Madrid Castilla.

O meta Francis, que viaxou onte venres a Sevilla co primeiro equipo, desprazouse a Madrid nada máis iniciarse o partido no Benito Villamarín para incorporarse á concentración do filial. Cristóbal Parralo citou ademais a estes xogadores: Álex, Blas, Lucas, Diego Caballo, One, Raúl, Quique Fornos, Gaizka, Bicho, Martín Bengoa, Romay, Óscar Pinchi, Borja Galán, Uxío, Luís Fernández, Queijeiro e Edu Expósito.

Hoxe sábado xogaron e gañaron en Abegondo Xuvenil B (8-0 ao Ourense) e Cadete A (8-0 ao Bergantiños) e empatou en Xixón o Xuvenil A (1-1 co Llano '2000'). Cadete B (Liga Galega) e Infantil A (Liga Galega) compiten mañá lonxe da Cidade Deportiva, en Caranza (Ferrol) e A Barcala (Cambre) respectivamente.

Pola súa banda, a canteira branquiazul ten torneo amigable este fin de semana en Miranda de Ebro (Burgos), Ourense, Melide e Santa Marta de Tormes (Salamanca).

Tras o subcampeonato do Torneo de Narón logrado o pasado sábado, o Alevín A caeu hoxe na Primeira Fase da Copa Tormes. Estreáronse en pretemporada o Alevín B (semifinalista mañá domingo do Torneo Be One Mercedes en Ourense) e Benxamín B (campión do Torneo do Cire de Melide).

O calendario de partidos, cos resultados de hoxe sábado, é o seguinte:

Segunda División B

RAYO MAJADAHONDA - FABRIL, o domingo 17 de setembro ás 12:00 no Estadio Cerro del Espino

Categoría feminina

Primeira División Feminina, 2ª xornada: CCAR VALLADARES - DEPORTIVO ABANCA B, o domingo 17 de setembro ás 17:00 no Campo Municipal da Gándara - Valladares (Vigo)

Categoría xuvenil

División de Honra, 3ª xornada: LLANO 2000 1 - XUVENIL A 1 (Iago Parga)

Liga Nacional, 2ª xornada: XUVENIL B 8 (Rojo -3, Julián -2-, Pichu, Paulo e César) - OURENSE 0

Categoría cadete

División de Honra, 2ª xornada: CADETE A 8 (Rares, Roque, Peke, Juanma -2-, Aye, Pol e Mario) - BERGANTIÑOS 0

Liga Galega, grupo norte, 2ª xornada: GALICIA CARANZA - CADETE B, o domingo 17 de setembro ás 11:30 no Municipal de Caranza (Ferrol)

Categoría infantil

Liga Galega, grupo norte, 2ª xornada: ONCE CABALLEROS - INFANTIL A, o domingo 17 de setembro ás 12:00 no campo de Lendoiro (A Barcala)

Primeira Autonómica, grupo 1º, 3ª xornada: INFANTIL B 3 (Marco Baña, Javi Barral e Pablo Trigo) - SPORTING CAMBRE 3

XVIII Torneo Cidade de Miranda, en Miranda de Ebro (Burgos)

Primeira Fase
Venres 15 de setembro
INFANTIL B 2 (Noah e Domínguez) - EIBAR 1

Sábado 16 de setembro
GETAFE 0 - INFANTIL B 3 (Domínguez, Mella e Marco Baña)
BARCELONA 1 - INFANTIL B 0

Domingo 17 de setembro

Partido polo quinto e sexto posto

11:45: INFANTIL B - OSASUNA

Categoría alevín

Copa Tormes, en Santa Marta de Tormes (campo Alfonso San Casto)

Primeira Fase
Venres 15 de setembro
VILLARREAL CF 2 - ALEVÍN A 0

Sábado 16 de setembro
ALEVÍN A 4 (Ayana -3- e Adrián) - UD SANTA MARTA B 0
ALEVÍN A 2 (Samuel e Álvaro) - CD LAGUNA 3

O Alevín A quedou apeado na Primeira Fase

Torneo Internacional Be One Mercedes, no campo de Eiroas (Ourense)

Sábado 16 de setembro
Primeira Fase
SANTA TERESITA 0 - ALEVÍN B 4 (David Sánchez, Vergara, Bruno e Dani)
ALEVÍN B 7 (David Sánchez, Rubén, Jairo -2-, Dani, Vergara e Eli) - DESPORTIVO CHAVES 1
ALEVÍN B 6 (Eli -3-, Bruno, Álex e Jairo) - ATHLETIC CLUB 3
ALEVÍN B 3 (Rubén, Dani e Álex) - INTER DE MILÁN 1
ALEVÍN B 4 (David Sánchez -2-, Rubén e Dani) - GREENA IF 0
ALEVÍN B 3 (Jairo -2- e David Sánchez) - PABELLÓN 2
ALEVÍN B 2 (Jairo e Álex) - FC PORTO 4

Domingo 17 de setembro

Semifinal

10:35: ALEVÍN B - INTER DE MILÁN

Categoría benxamín

Amigable: BENXAMÍN A 9 (Diego -2-, Anxo -2-, Mosquera, Xabi, Leandro, Raul e Nico Balbás) - IMPERÁTOR B (alevín) 1

Torneo de Fútbol Base Cire Melide en Melide

Sábado 16 de setembro
Primeira Fase
CIRE MELIDE 0 - BENXAMÍN B 1 (Ioan)
URAL 0 - BENXAMÍN B 0
ARZÚA 0 - BENXAMÍN B 6 (Gael, Paulo, Pablo Ronquete, PP)
SANTIAGO 0 - BENXAMÍN B 3 (Paulo -2- e Nico)

Semifinal

BENXAMÍN B 5 (Yago Trigo -2-, Iago Vázquez -2- e Paulo) - ANTAS DE ULLA 0

Final

BENXAMÍN B 4 (Loan -2-, Paulo e Nico) - CALASANZ 1