RCD / NOVAS

Unha trintena de partidos hoxe sábado de #ANOSACANTEIRA entre España, Portugal e Alemaña

22/06/2019 22:57

Importante presenza de #ANOSACANTEIRA, con 30 partidos hoxe sábado en España, Portugal e Alemaña.

O Benxamín B adxudicouse hoxe sábado en Carballo o Trofeo Luis Calvo. Ademais, está en semifinais o Alevín A en Esmoriz (Portugal); en oitavos o Infantil A na Levante Cup de Almería e o Benxamín en Vilagarcía;

O Alevín A clasifícase para as semifinais da Barrinha International Cup de Esmoriz (Portugal)

O Alevín A participa desde o pasado xoves na Barrinha International Cup 2019, na localidade de Esmoriz.

O conxunto deportivista superou a Primeira Fase e mañá domingo xoga a semifinal, a partir das 9:00 horas ante o SC Espinho.

O calendario do conxunto deportivista, en horario local (1 hora máis en España), cos resultados dos xa xogados, é o seguinte:

Primeira Fase
Xoves 20 de xuño
ALEVÍN A 6 (Erick, Murilo, Íker, Vergara, David e Rubén) - CD ARRIFANENSE 0

Venres 21 de xuño
ALEVÍN A 3 (Íker -2- e Daniel) - AC CUCUJÃES 0
ALEVÍN A 5 (Xenxo, Murilo, Samuel, Íker e Daniel) - CD FEIRENSE 0

Sábado 22 de xuño
ALEVÍN A 8 (Bruno -2-, Íker, Daniel, Erick, Vergara, Álex y Rubén) - SC ESMORIZ 2
ALEVÍN A 3 (Bruno, David e Daniel) - SC ESPINHO 2

Domingo 23 de xuño
Semifinal
9:00: ALEVÍN A - SC ESPINHO

Os benxamíns do Club avanzan en Alemaña e Vilagarcía

Dobre cita para os benxamíns deportivistas esta fin de semana.

Na localidade alemá de Verl, os branquiazuis disputan a Segunda Fase da U10 PT Sports Juniorcup. O calendario de partidos, cos resultados dos xa xogados, é o seguinte:

Sábado 22 de xuño
DEPORTIVO 4 (Nico, Paulo, Pablo Ronquete e Mauro) - SC VERL SCHWARZ 0
AC MILAN 1 - DEPORTIVO 0
FALUBAZ ZIELONA GORA 0 - DEPORTIVO 2 (Mauro e Pablo Ronquete)
DEPORTIVO 5 (Paulo -2-, Pablo Ronquete, Íker e Ioan) - POST SV DETMOLD 0

Segunda Fase
DEPORTIVO 1 (Paulo) - BAYERN MUNICH 0
DEPORTIVO 0 - SPORTING CLUB DE PORTUGAL 0

Domingo 23 de xuño
9:18: DEPORTIVO - MSV DUISBURGO

Pola súa banda, na 7ª edición do Torneo Cidade de Vilagarcía que se xoga no campo Manuel Jiménez de Vilagarcía, o Dépor disputa mañá os oitavos de final.

O calendario do equipo branquiazul, cos resultados dos xa xogados, é o seguinte:

Sábado 22 de xuño
Primeira Fase
EFM BOIRO 0 - DEPORTIVO 1 (Álvaro Constanzo)
CD CUATROVIENTOS 0 - DEPORTIVO 5 (Uxío -2-, Joaquín, Mario Camba e Pablo Taboada)
DEPORTIVO 3 (Uxío -2- e Mario Camba) - SD VILLESTRO 0
EF DENIS SUÁREZ 0 - DEPORTIVO 2 (Uxío e Joaquín)

Domingo 23 de xuño
Oitavos de final
11:00: DEPORTIVO - CD LUGO

Bo papel dos infantís branquiazuis na Vianense Cup e a Copa Ribadumia

Un equipo infantil do Deportivo participa na Vianense Cup Torneio Rodrigo Badana, competición que se disputa no Complexo Desportivo do Estadio Dr. José de Matos, en Viana do Castelo.

O formato de competición é de liga todos contra todos. Así pois, un triunfo deportivista colocaría ao Dépor na final.

O calendario de partidos, cos resultados dos xa xogados, é o seguinte:

Primeira Fase
Sábado 22 de xuño
DEPORTIVO 3 - CD MOAÑA 0, por incomparecencia do CD Moaña
DEPORTIVO 3 (Pablo Seco, Memet e Jorge Santiago) - SC VIANENSE 0
FC FAMALICÃO 1 - DEPORTIVO 1 (Javi Pita)
FC MARINHAS 0 - DEPORTIVO 0

Domingo 23 de xuño
11:30: DEPORTIVO - AJEF HERNÂNI GONÇALVES

Os dous primeiros xogan a final ás 16:30; mentres que o terceiro e cuarto disputarán a final de consolación, ás 15:45.

Ademais, outro equipo infantil branquiazul clasificouse para oitavos de final da 1ª edición da Copa Ribadumia Clae Viajes, no campo municipal da Senra de Ribadumia.

O calendario de partidos da Primeira Fase, cos resultados dos xa xogados, é o seguinte:

Sábado 22 de xuño
DEPORTIVO 1 (Álvaro) - CD ÍSCAR 1
DEPORTIVO 0 - SD PONFERRADINA 0
DEPORTIVO 2 (Úbeda e Pablo Parada) - JEF UNITED 1
DEPORTIVO 1 (Ubeda) - CD BENAVENTE 0

Domingo 23 de xuño
Oitavos de final
11:00: DEPORTIVO - RC CELTA

O Infantil A, en oitavos da Levante Cup 2019

O Infantil A compite esta fin de semana nunha nova edición da Levante Cup 2019, torneo que se disputa nas localidades almerienses de Garrucha, Mojácar, Turre e Vera.

Após superar a Primeira Fase, o Infantil A está en oitavos de final, que xoga mañá domingo ás 9:00 horas en Mojácar ante o Betis.

O Infantil A, ten este calendario, cos resultados dos partidos xa xogados:

Sábado 22 de xuño
Primeira Fase
INFANTIL A 7 (Santiago Díaz -2-, Kevin Sánchez, Pedro Moraña, Martiño, Mella e Martín) - CD SAN ROQUE 0
INFANTIL A 2 (Mella e Vilela) - NRM A 0
INFANTIL A 7 (Mella -3-, Kevin Sánchez, Manu Berrocal, Marco Baña e Santiago Díaz) - LA UNIÓN CF 0

Domingo 23 de xuño
Oitavos de final
9:00: INFANTIL A - REAL BETIS, en Mojácar

O Trofeo Vila das Pontes examina mañá domingo as forzas de Alevín B e Benxamín B

A 4ª edición do Trofeo Vila das Pontes examinará as forzas do Alevín B e o Benxamín B, mañá domingo 23 de xuño no campo do Poboado.

O Alevín B quedou encadrado na Primeira Fase no grupo C, co Imperátor OAR, Narón Balompé Piñeiros e Viveiro CF.

O calendario do conxunto deportivista é o seguinte:

Primeira Fase
11:00: ALEVÍN B - VIVEIRO CF (campo 1)
13:00: ALEVÍN B - IMPERÁTOR OAR (campo 1)
16:00: ALEVÍN B - NARÓN BALOMPÉ PIÑEIROS (campo 1)

Os dous primeiros de grupo pasan a cuartos de final, que se xogan a partir das 18:00 horas.

Pola súa banda, o Benxamín B ten como primeiros rivais ao Galicia de Mugardos, CD Cariño e Unión Comercial CF.

O calendario do equipo branquiazul é o seguinte:

Primeira Fase
11:30: GALICIA DE MUGARDOS - BENXAMÍN B (campo 1)
13:30: BENXAMÍN B - UNIÓN COMERCIAL CF (campo 2)
16:30: BENXAMÍN B - CD CARIÑO (campo 2)

Os dous primeiros de grupo pasan a cuartos de final, que se xogan a partir das 17:30 horas.

O Benxamín B gaña a 7ª edición do Torneo Luis Calvo Sanz

O Benxamín B (na foto que abre esta nota) adxudicouse hoxe sábado a 7ª edición do Torneo Luis Calvo Sanz, no campo das Eiroas (Carballo).

O conxunto deportivista impúxose na final ao conxunto anfitrión (2-0), con dobrete goleador de Hugo.

Os resultados do Benxamín B foron os seguintes:

Primeira Fase
BENXAMÍN B 4 (Lucas Vázquez -2-, Hugo e José Quiroga) - EF LUIS CALVO SANZ B 0
OZA JUVENIL SD 0 - BENXAMÍN B 1 (José Quiroga -3-, Pablo Vara -2-, Pablo Somoza -2-, Iago Varela -2- e Hugo)
BENXAMÍN B 2 (José Quiroga e Iago Lameiro) - CD CALASANZ 1
IMPERÁTOR OAR 1 - BENXAMÍN B 4 (Lucas -2-, Rodrigo e Pablo Vara)

Cuartos de final
BENXAMÍN B 6 (José Quiroga -2-, Iago Lameiro, Lucas Vázquez, Hugo e Iago Varela) - VICTORIA CF 1

Semifinal
BENXAMÍN B 4 (Pablo Somoza -2-, Iago Lameiro e Esteban Ruiz) - CLUB XESUITINAS 0

Final
BENXAMÍN B 2 (Hugo -2-) - EF LUIS CALVO 0

Un equipo prebenjamín branquiazul xoga o Trofeo Talleres Castiñeira

O Dépor estará presente na 13 edición do Trofeo Castiñeira prebenjamín, que se xoga mañá domingo 23 de xuño no campo do Vao, en Vigo, organizado polo Coruxo FC.

O calendario do equipo deportivista, dirixido por Javier Álvarez, é o seguinte:

Primeira Fase
11:30: DEPORTIVO - EF DENIS SUÁREZ (campo 1)
13:30: DEPORTIVO - CD LA GUÍA (campo 1)
15:00: DEPORTIVO - CORUXO FC (campo 2)

Os tres primeiros de grupo pasan a oitavos de final, que empezan ás 17:00 horas.

O Alevín B e Benxamín B logran a medalla de prata do Torneo Internacional Cidade da Coruña

O Alevín B e o Benxamín B foron subcampións da 28ª edición do Torneo Internacional Cidade da Coruña, Trofeo Juan Manuel Iglesias Mato 'Palau', competición organizada polo Orillamar SD nos campos da Torre.

O Alevín B gañou 5 partidos e só caeu na final pola mínima ante o Ural CF A (0-1), fronte a un rival que aproveitou a súa única oportunidade de gol para levar o trofeo.

Os resultados do Alevín B foron os seguintes:

Primeira Fase
ALEVÍN B 4 (Diego -2-, Anxo e Rubén) - ORILLAMAR SD D 0
ALEVÍN B 2 (Diego e Xabi) - EF LUIS CALVO 0
ALEVÍN B 1 (Pablo) - IMPERÁTOR OAR 0

Cuartos de final
ALEVÍN B 1 (Janusz) - ORILLAMAR SD 0

Semifinais
ALEVÍN B 2 (Diego -2-) - CLUB XESUITINAS 1

Final
ALEVÍN B 0 - URAL CF 1

Pola súa banda, o Benxamín B estivo a gran nivel ante equipos formados na súa maior parte por xogadores un ano maiores.

Os resultados do conxunto deportivista foron os seguintes:

Primeira Fase
BENXAMÍN B 2 (Pablo Somoza e José Quiroga) - EF LUIS CALVO 0
BENXAMÍN B 1 (Javi) - IMPERÁTOR OAR 0
BENXAMÍN B 4 (Hugo, Pablo, Martín Forján e Pablo Somoza) - ORILLAMAR SD A 0

Cuartos de final
BENXAMÍN B 6 (Martín Forján -3-, Javi, Lucas Vázquez e Pablo Somoza) - ATLÉTICO ARTEIXO 1

Semifinal
BENXAMÍN B 4 (Pablo Somoza -2-, Iago Lameiro e Lucas Vázquez) - VICTORIA CF 0

Final
BENXAMÍN B 1 (Rodrigo) - RC CELTA A 3