RCD / NOVAS

O Fabril arrinca o subgrupo A de Terceira nas Somozas e pecharao en Viveiro

24/09/2020 19:40

O Fabril de Juan Carlos Valerón xa coñece o seu calendario no subgrupo A de o grupo 1º de Terceira División.

O filial deportivista arrincará a liga no campo Alcalde Manuel Candocia das Somozas a fin de semana do 17 e 18 de outubro; e concluirá esta primeira fase o 21 de marzo de 2021 en Viveiro.

Os derbis coruñeses ante a SD Silva serán na Coruña o 1 de novembro (xornada 3ª) e en Abegondo o 24 de xaneiro de 2021 (xornada 14ª).

Os 3 primeiros clasificados do subgrupo A pasan á Segunda Fase para Segunda División RFEF. Terán como rivais, a dobre volta, aos 3 primeiros do subgrupo B non podendo, en ningún caso, enfrontarse aos equipos que participaron no seu mesmo subgrupo da Fase Regular.

Os puntos obtidos, así como os goles, tanto a favor como en contra, arrastraranse á seguinte fase, comezando cada equipo a súa fase específica cos puntos e goles obtidos na Primeira Fase.

Os 2 primeiros clubs clasificados ascenderán directamente a Segunda División RFEF e os restantes participarán na Fase Final de Eliminatorias a Segunda División RFEF - Play Off de Ascenso a Segunda División RFEF.

Pola súa banda, os clasificados nos postos do 4º ao 6º na Primeira Fase accederán á Segunda Fase pola Fase Final para Segunda División RFEF - Play Off de Ascenso a Segunda División RFEF. Os equipos do subgrupo A enfrontaranse, a dobre volta, aos que participaron no subgrupo B non podendo, en ningún caso, enfrontarse aos equipos que participaron no seu mesmo subgrupo da Fase Regular.

Os 2 primeiros clasificaranse para disputar a Fase Final de Eliminatorias a Segunda División RFEF - Play Off de Ascenso a Segunda División RFEF. O sistema será de eliminatorias a partido único, exercendo de local o equipo con mellor clasificación. O club vencedor logrará o ascenso.

Os clubs restantes participarán na Terceira División RFEF na próxima temporada 2021- 22.

Finalmente, os clasificados do 7º ao último lugar na Primeira Fase accederán á Segunda Fase pola Permanencia en Terceira División RFEF. Os equipos que participaron no subgrupo A enfrontaranse, a dobre volta, cos do subgrupo B non podendo en ningún caso enfrontarse aos equipos que participaron no seu mesmo subgrupo da Fase Regular. Os 4 primeiros lograrán a permanencia e o resto caerá a categoría Autonómica.

O calendario do Fabril é o seguinte:

Xornada 1 (18/10/2020) Xornada 12 (10/01/2021)
UD Somozas Fabril
Xornada 2 (25/10/2020) Xornada 13 (17/01/2021)
Fabril UD Paiosaco H. Añón
Xornada 3 (01/11/2020) Xornada 14 (24/01/2021)
Silva SD Fabril
Xornada 4 (08/11/2020) Xornada 15 (31/01/2021)
Fabril CSD Arzúa
Xornada 5 (15/11/2020) Xornada 16 (07/02/2021)
Racing Villalbés Fabril
Xornada 6 (22/11/2020) Xornada 17 (14/02/2021)
Fabril CD As Pontes
Xornada 7 (29/11/2020) Xornada 18 (21/02/2021)
Bergantiños FC Fabril
Xornada 8 (05/12/2020) Xornada 19 (28/02/2021)
Fabril Polvorín FC
Xornada 9 (08/12/2020) Xornada 20 (07/03/2021)
Fabril Vista Alegre Estudantil
Xornada 10 (13/12/2020) Xornada 21 (14/03/2021)
SD Fisterra Fabril
Xornada 11 (20/12/2020) Xornada 22 (21/03/2020)
Fabril Viveiro CF