RCD / NOVAS

O Xuvenil A queda a un paso da remontada en #ONOSODERBI

05/05/2022 21:11

Xuvenil A e RC Celta repartíronse os puntos (2-2) en Abegondo nun #ONOSODERBI pendente da 29ª xornada da División de Honra.

O partido foi trepidante, cun tempo para cada equipo. A primeira metade foi para os célticos, que se foron ao descanso con vantaxe (0-2) con dous goles nos primeiros 15 minutos de partido, un deles de penalti.

Tralo paso polo vestiario, o conxunto de Manuel Pablo fíxose co partido e logrou polo menos igualar o marcador con goles de Mella e Nájera.

Precisamente a selección española sub-17 acaba de confirmar a convocatoria de Mella para o Campionato de Europa da categoría que se xoga en Israel este mes de maio.

Con este resultado, e a falta de tres partidos, o RC Celta mantén o liderado do grupo con 82 puntos por 78 do Xuvenil A.

Xuvenil A: Brais Suárez, Quique Teijo, Álex González, Seydiba, Mauro, Rubén, Jairo, Nájera, Martín Ochoa, Diego Gómez e Mella. Tamén xogaron: Nacho, Padín, Pablo Trigo, Mato e Hugo Baldomar.

Este domingo 8 de maio ás 16:00, o Xuvenil A visita en Santa Isabel á SD Compostela.

Os resultados do Xuvenil A até a data en liga son os seguintes:

Real Oviedo 2 - Xuvenil A 2 (Urdiales e Nájera)
Xuvenil A 2 (Diego Gómez e Hugo Baldomar) - CD Bezana 0
Xuvenil A 6 (Martín Ochoa -4-, Hugo Baldomar e Garaboa) - CD Covadonga 1
Real Avilés CF 1 - Xuvenil A 2 (Pablo Trigo -2-)
Xuvenil A 5 (Pablo Trigo -3-, Álex González e Nacho) - Pabellón Ourense CF 0
CD Lugo 0 - Xuvenil A 1 (Pablo Trigo)
Xuvenil A 2 (Pablo Trigo e Mella) - Pontevedra CF 1
Atlético Perines 1 - Xuvenil A 2 (Diego e Hugo Baldomar)
Xuvenil A 3 (Pablo Trigo, Quique Teijo e Diego) - CD Marina Sport 0
Sporting de Gijón 3 - Xuvenil A 3 (Rubén e Pablo Trigo -2-)
Xuvenil A 6 (Diego -3-, Mato -2- e Álex González) - CD Arenal 1
RC Celta 2 - Xuvenil A 1 (Nacho)
Xuvenil A 4 (Diego -2-, Jairo e Padín) - ED Val Miñor Nigrán 0
Ural Español CF 0 - Xuvenil A 1 (Martín Ochoa)
Xuvenil A 0 - SD Compostela 0
Real Racing Club 0 - Xuvenil A 1 (Diego)
Xuvenil A 3 (Nájera -2- e Mario) - Bansander 0
Xuvenil A 3 (Garaboa -2- e Álex Delgado) - Real Oviedo 0
CD Bezana 0 - Xuvenil A 3 (Manu Rivas, Jairo e Pablo Trigo)
CD Covadonga 1 - Xuvenil A 3 (Martín Ochoa, Nacho e Padín)
Xuvenil A 8 (Martín Ochoa -3-, Nájera -2-, Hugo Baldomar -2- e Garaboa) - Real Avilés CF 0
Pabellón Ourense CF 1 - Xuvenil A 6 (Garaboa, Padín, Seydiba -2-, Hugo Baldomar e Álex González)
Xuvenil A 3 (Manu Rivas, Pablo Trigo e Padín) - CD Lugo 3
Xuvenil A 3 (Nájera e Martín Ochoa -2-) - Atlético Perines 1
CD Marina Sport 0 - Xuvenil A 4 (Martín Ochoa -3- e Álex González)
Xuvenil A 2 (Martín Ochoa e Rubén) - Sporting de Gijón 2
CD Arenal 1 - Xuvenil A 3 (Martín Ochoa -3-)
ED Val Miñor Nigrán 1 - Xuvenil A 5 (Martín Ochoa -2-, Hugo Baldomar, Diego e Garaboa)
Pontevedra CF 1 - Xuvenil A 3 (Kevin -2- e Padín)
Xuvenil A 3 (Kevin, Nacho e Álex González) - Ural Español CF 0
Xuvenil A 2 (Mella e Nájera) - RC Celta 2