RCD / NOVAS

O Xuvenil A, vixente campión de España, defenderá o seu título na Copa de Campións

22/05/2022 13:45

O Xuvenil A defenderá o seu título de campión de España ao clasificarse para a Copa de Campións como o mellor segundo do sete grupos.

Na última xornada ligueira, a 34ª, o Xuvenil A impúxose (2-4) en Cantabria ao Club Bansander, un rival da zona alta e moi fiable no seu campo, e tivo que esperar unha derrota do Granada CF, segundo do grupo IV, ante o CD Tomares, circunstancia que finalmente se produciu (2-1).

Nájera, Martín Ochoa, Álex González e Diego foron os goleadores en Cantabria, nun partido que acabou en festa branquiazul.

Xuvenil A: Hugo Ríos, Carlos, Manu Berrocal, Seydiba, Mauro, Jairo, Nájera, Hugo Baldomar, Martín Ochoa, Diego e Pablo Trigo. Tamén xogaron: Álex González, Rubén, Urdiales, Garaboa e Mardones.

Así pois, o Xuvenil A de Manuel Pablo, que fixo historia na UEFA Youth League, clasificouse con 87 puntos, con 27 partidos gañados, 6 empatados e tan só 1 perdido, ante o RC Celta (2-1) en Vigo. Os branquiazuis anotaron 108 goles e encaixaron 29.

Os resultados do Xuvenil A en liga foron os seguintes:

Real Oviedo 2 - Xuvenil A 2 (Urdiales e Nájera)
Xuvenil A 2 (Diego Gómez e Hugo Baldomar) - CD Bezana 0
Xuvenil A 6 (Martín Ochoa -4-, Hugo Baldomar e Garaboa) - CD Covadonga 1
Real Avilés CF 1 - Xuvenil A 2 (Pablo Trigo -2-)
Xuvenil A 5 (Pablo Trigo -3-, Álex González e Nacho) - Pabellón Ourense CF 0
CD Lugo 0 - Xuvenil A 1 (Pablo Trigo)
Xuvenil A 2 (Pablo Trigo e Mella) - Pontevedra CF 1
Atlético Perines 1 - Xuvenil A 2 (Diego e Hugo Baldomar)
Xuvenil A 3 (Pablo Trigo, Quique Teijo e Diego) - CD Marina Sport 0
Sporting de Gijón 3 - Xuvenil A 3 (Rubén e Pablo Trigo -2-)
Xuvenil A 6 (Diego -3-, Mato -2- e Álex González) - CD Arenal 1
RC Celta 2 - Xuvenil A 1 (Nacho)
Xuvenil A 4 (Diego -2-, Jairo e Padín) - ED Val Miñor Nigrán 0
Ural Español CF 0 - Xuvenil A 1 (Martín Ochoa)
Xuvenil A 0 - SD Compostela 0
Real Racing Club 0 - Xuvenil A 1 (Diego)
Xuvenil A 3 (Nájera -2- e Mario) - Bansander 0
Xuvenil A 3 (Garaboa -2- e Álex Delgado) - Real Oviedo 0
CD Bezana 0 - Xuvenil A 3 (Manu Rivas, Jairo e Pablo Trigo)
CD Covadonga 1 - Xuvenil A 3 (Martín Ochoa, Nacho e Padín)
Xuvenil A 8 (Martín Ochoa -3-, Nájera -2-, Hugo Baldomar -2- e Garaboa) - Real Avilés CF 0
Pabellón Ourense CF 1 - Xuvenil A 6 (Garaboa, Padín, Seydiba -2-, Hugo Baldomar e Álex González)
Xuvenil A 3 (Manu Rivas, Pablo Trigo e Padín) - CD Lugo 3
Xuvenil A 3 (Nájera e Martín Ochoa -2-) - Atlético Perines 1
CD Marina Sport 0 - Xuvenil A 4 (Martín Ochoa -3- e Álex González)
Xuvenil A 2 (Martín Ochoa e Rubén) - Sporting de Gijón 2
CD Arenal 1 - Xuvenil A 3 (Martín Ochoa -3-)
ED Val Miñor Nigrán 1 - Xuvenil A 5 (Martín Ochoa -2-, Hugo Baldomar, Diego e Garaboa)
Pontevedra CF 1 - Xuvenil A 3 (Kevin -2- e Padín)
Xuvenil A 3 (Kevin, Nacho e Álex González) - Ural Español CF 0
Xuvenil A 2 (Mella e Nájera) - RC Celta 2
SD Compostela 1 - Xuvenil A 7 (Pablo Trigo -2-, Nájera -2-, Padín, Martín Ochoa e Diego)
Xuvenil A 2 (Padín -2-) - Real Racing Club 1
Bansander 2 - Xuvenil A 4 (Nájera, Martín Ochoa, Diego e Álex González)