RCD / NOVAS

Organigrama de #ANOSACANTEIRA para a Temporada 2017-2018

29/07/2017 10:40

Albert Gil, coordinador de fútbol base, e o seu equipo de colaboradores definiron o organigrama de #ANOSACANTEIRA para a Temporada 2017-2018.

A estrutura da canteira deportivista queda configurada do seguinte modo:

-Albert Gil (coordinador de fútbol base)
-José Luís Devesa (director de captación)
-Carlos Alberto Ballesta Edreira (adxunto á dirección de captación)
-José Antonio Barcala (director de metodoloxía e planificación)
-Manuel Ángel Pulido (coordinador da etapa de iniciación)
-Ignacio González Zas (técnico de ximnasio)
-Fernando Rodríguez López (readaptador)
-Ibán González, Jesús Anido e David Vidal (adestradores de porteiros)

Os técnicos e persoal auxiliar dos diferentes equipos son os seguintes:

-Fabril (Segunda División B): Cristóbal Parralo (adestrador), Javier Manjarín (segundo adestrador), Luis Rodríguez Fandiño (preparador físico), David Fernández (adestrador de porteiros), José Manuel Garrote (delegado), Santiago Chaín Salgado (fisioterapeuta), Ceferino Fonticoba (utilero)

-Deportivo Abanca B (Primeira División Autonómica): Kevin Cabado (adestrador), Adrián González (segundo adestrador), Alejandro Míguez (delegado)

-Xuvenil A (División de Honra): Rubén Coméndez (adestrador), David Páez (segundo adestrador), Fran Varela (preparador físico), Benito Blanco (delegado), Daniel Varela (fisioterapeuta), Javier Rodríguez (utilero)

-Xuvenil B (Liga Nacional): Pablo López (adestrador), Félix Martínez (preparador físico), Javier Núñez (delegado), Luis Ramiro Castro (utilero)

-Cadete A (División de Honra): Luis Jiménez (adestrador), Manuel Álvarez (segundo adestrador), Javier Núñez (delegado)

-Cadete A San Tirso (Liga Galega): Rubén Alberto Domínguez (adestrador), Alberto Fernández (segundo adestrador), Luis Vázquez (delegado), Rubén Barreiro (fisioterapeuta)

-Cadete B (Liga Galega): Manuel Maceira (adestrador), Álvaro Cancela (fisioterapeuta)

-Infantil A (Liga Galega): Iván Vázquez (adestrador), Daniel Gesto (segundo adestrador), José Antonio Bergondo (delegado)

-Infantil A San Tirso (Liga Galega): Juan Villamisar (adestrador); David Lagar (segundo adestrador), Luis Vázquez (delegado)

-Infantil B (Primeira Autonómica): José Manuel Arrojo (adestrador), José Antonio Bergondo (delegado)

-Alevín A (Primeira Comarcal): Roberto Veres (adestrador), Luis Pastur (segundo adestrador), Andrés Echevarría (delegado)

-Alevín B (Primeira Comarcal): Alberto Suárez (adestrador), Saúl Núñez (segundo adestrador), Andrés Echevarría (delegado)

-Benxamín A (Primeira Comarcal): Pablo Barros (adestrador), Alejandro Canosa (segundo adestrador), Andrés Echevarría (delegado)

-Benxamín B (Segunda Comarcal): Álvaro Rodríguez (adestrador), Giorgio Tonon (segundo adestrador), Andrés Echevarría (delegado)

Área Educativa:
-Marisol Arias (psicóloga-titora)
-Elkin Flórez (responsable residencia do Fogar)