O partido do Trofeo Luís Calvo de fútbol once entre o Ural A e o Alevín A, ambos empatados a 21 puntos á fronte do grupo norte, é un dos partidos máis destacados en #ANOSACANTEIRA este fin de semana. O encontro está fixado para o domingo 26 ás 12:30 en Elviña (pequeno).
En Terceira División, o Fabril recibe en Abegondo ao Barbadás o domingo 26 de marzo ás 12:00.
Como é habitual, os socios teñen libre acceso á cidade deportiva. Para o público a entrada custa 10 euros, 3 para os menores de 16 anos.
O líder da categoría aspira a manter o seu colchón de puntos nesta recta final da competición.
Xogan tamén na cidade deportiva, pero o sábado 25, Xuvenil B (16:30) e Cadete A (12:00).
Para estes dous partidos, os socios deportivistas teñen libre acceso á cidade deportiva. Para o público, a entrada sénior custa 3 euros.
A xornada arrincou hoxe venres 24 de marzo co partido da Primeira División Autonómica entre o Infantil B e o Calasanz B. Gañou o conxunto deportivista (4-2), tras remontar un temperán gol visitante, ao minuto de xogo.
O calendario de partidos, co resultado de hoxe venres, é o seguinte:
Terceira División
FABRIL - BARBADÁS, o domingo 26 de marzo ás 12:00 en Abegondo
Clasificación: 1. Fabril, 63 puntos; 2. Rápido de Bouzas, 58 puntos; 3. Cerceda, 56 puntos...
Categoría feminina
O VAL - DEPORTIVO ABANCA B, o domingo 26 de marzo ás 12:00 no campo de O Sinde (O Val)
Clasificación da Primeira División Autonómica: ... 9. Milagrosa (un partido menos), 28 puntos; 10. Deportivo Abanca B, 25 puntos (dous partidos menos); 11. Arcadia, 19 puntos...
Categoría xuvenil
AREOSA - XUVENIL A, o sábado 25 de marzo ás 16:30 no campo da Xunqueira (Vigo)
Clasificación da División de Honra: 1. Celta, 63 puntos; 2. Sporting de Gijón, 60 puntos; 3. Xuvenil A, 58 puntos; 4. Lugo, 55 puntos...
XUVENIL B - CONXO, o sábado 25 de marzo ás 16:30 en Abegondo (campo 6)
Clasificación da Liga Nacional: 1. Celta B, 65 puntos; 2. Xuvenil B, 57 puntos; 3. Pontevedra, 48 puntos...
Categoría cadete
CADETE A - AREOSA, o sábado 25 de marzo ás 12:00 en Abegondo (campo 5)
Clasificación da División de Honra: 1. Celta, 76 puntos; 2. Cadete A, 66 puntos; 3. Victoria, 49 puntos...
EF LALÍN - CADETE B, o sábado 25 de marzo ás 10:30 no Anexo ao Manuel Anxo Cortizo (Lalín)
Clasificación da liga Galega, grupo 1º: 1. Calasanz, 60 puntos; 2. Cadete B (un partido máis), 58 puntos; 3. Santiago de Compostela, 51 puntos...
Categoría infantil
EF LALÍN - INFANTIL A, o sábado 25 de marzo ás 12:00 no Anexo ao Manuel Anxo Cortizo (Lalín)
Clasificación da liga Galega, grupo 1º: 1. Infantil A, 74 puntos; 2. Ural, 67 puntos...
INFANTIL B 4 (Hugo Baldomar -2-, Iván e Monteagudo) - CALASANZ B 2
Clasificación da Primeira División Autonómica, grupo 1º: 1. Infantil B (un partido máis), 72 puntos; 2. Imperátor e Oza Xuvenil, 59 puntos...
Categoría alevín
URAL A - ALEVÍN A, o domingo 26 de marzo ás 12:30 en Elviña (pequeno)
Clasificación do Trofeo Luís Calvo de fútbol once, grupo 1º: 1. Ural A e Alevín A, 21 puntos; 3. Calasanz A, 18 puntos...
URAL C - ALEVÍN B, o domingo 26 de marzo ás 10:00 en La Torre
Clasificación da Segunda Fase, grupo 1º: 1. Alevín B, 25 puntos; 2. Calasanz C, 22 puntos; 3. Ural C, 21 puntos...
Categoría benxamín
BENXAMÍN A - RAYO SADENSE A, o sábado 25 de marzo ás 12:00 na Grela 2
Clasificación da Primeira Comarcal A Coruña: 1. Benxamín A (un partido menos), 61 puntos; 2. Ural A, 59 puntos; 3. Olímpico A, 57 puntos...
BENXAMÍN B - ONCE CABALLEROS B, o sábado 25 de marzo ás 11:00 en A Torre
Clasificación da Segunda Comarcal A Coruña: 1. Benjamín B, 58 puntos; 2. Ural C (un partido menos), 50 puntos...