Os equipos de #ANOSACANTEIRA con torneos amigables esta fin de semana estiveron a gran nivel: Infantil A (finalista en Zaragoza); Infantil B (finalista en Lugo); e Alevín A e Benxamín B (campión e finalista respectivamente en Rianxo).
Medalla de prata para o Infantil A en Zaragoza
O Infantil A logrou unha brillante medalla de plata na novena edición do Torneo AB Energía, en Zaragoza.
O conxunto deportivista, sobresaliente durante todo o trofeo, caeu esta mañá (0-1) na final ante o Valencia, nun choque igualado que puido caer para calquera dos dous bandos.
Os resultados do Infantil A foron os seguintes:
Primeira Fase
Sábado 20 de maio
ESPANYOL 1 - INFANTIL A 2 (Álvaro e Noel)
VALENCIA 0 - INFANTIL A 0
ATHLETIC CLUB 0 - INFANTIL A 0
Semifinais
SEVILLA 0 - INFANTIL A 1 (Dani)
Domingo 21 de maio
Final
INFANTIL A 0 - VALENCIA 1
O Infantil B, subcampión do Torneo Infantil do CD Lugo
O Infantil B proclamouse onte sábado 20 de maio subcampión da primeira edición do Torneo Infantil CD Lugo, que se xogou no campo lucense das Gándaras.
O equipo branquiazul que prepara Iván Vázquez caeu co Celta na quenda de penaltis da final, tras igualar (0-0) o encontro.
Os resultados foron os seguintes:
Primeira Fase
INFANTIL B 1 (Álvaro) - SANTA MARIÑA 0
INFANTIL B 5 (Hugo Baldomar -2-, Quique -2- e Trigo) - IMPERÁTOR 0
INFANTIL B 6 (Dani -3-, Trigo -3- e Roque) - OURENSE CF 0
Cuartos de final
INFANTIL B 2 (Iván e Roque) - URAL A 0
Semifinal
INFANTIL B 3 (Trigo -2- e Álex) - PONFERRADINA 0
Final
INFANTIL B 0 - CELTA B 0. Por penaltis: 1-2
Gran actuación do Alevín A e Benxamín B no Memorial Abel
O Alevín A e Benxamín B participaron esta fin de semana no cuarto torneo de fútbol base Memorial Abel, competición organizada polo Club Deportivo Unión de Rianxo. O Alevín A foi campión e o Benxamín B subcampión nas súas respectivas categorías.
Hoxe domingo, os resultados do Alevín A foron os seguintes:
Primeira Fase
ALEVÍN A 3 (Meki, Dani Sierra e Marco Baña) - LUGO 0
ALEVÍN A 13 (Noah -3-, Domínguez -2-, Marco Baña -2-, Javi -2-, Mella, Meki e Sierra -2-) - AGUIÑO 0
ALEVÍN A 3 (Diego, Mella e Javi) - BOIRO 0
Cuartos de final
ALEVÍN A 3 (Noah, Domínguez e Mella) - REVILLA 0
Semifinal
CELTA 0 - ALEVÍN A 2 (Carlos e Noah)
Final
ALEVÍN A 2 (Carlos e Domínguez) - BENFICA 1
Onte sábado, a traxectoria do Benxamín B foi esta:
Primeira Fase
BENXAMÍN B 5 (Januz -3-, Xabi e Diego) - TARAGOÑA 1
BENXAMÍN B 4 (Nico, Diego e Januz -2-) - RIVEIRA 1
Segunda Fase
BENXAMÍN B 5 (Diego, Eder, Nico -2- e Januz) - SANTIAGO 0
BENXAMÍN B 6 (Isma, Diego, Raúl, Borja, Íker e Éder) - AGUIÑO 0
BENXAMÍN B 6 (Eder, Diego -2-, Borja, Mosquera e Iago) - BERTAMIRÁNS 0
BENXAMÍN B 2 (Nico e Diego) - CELTA B 1
Semifinais
BENXAMÍN B 2 (Nico -2-) - RIVEIRA 1
Final
BENXAMÍN B 3 (Xabi, Diego e Iago) - AREAS DE GETXO 3. Por penaltis: 7-8
O Alevín B acaba décimo en Ourense
O Alevín B disputou o torneo de fútbol oito 'Ourense a provincia termal', no Estadio do Couto (Ourense).
O conxunto deportivista que prepara Jorge Castro foi décimo clasificado, tras caer esta mañá (1-2) ante o Valladolid.
Os seus resultados foron os seguintes:
Primeira Fase
Venres 19 de maio
ED OURENSE 1 - ALEVÍN B 0
ALEVÍN B 1 (Samuel) - SPORTING BRAGA 2
Partido pola novena e décima praza
Domingo 21 de maio
ALEVÍN B 1 (Pablo Seco) - VALLADOLID 2